Przeskocz do treści

REIKI WZMACNIA DAWCĘ

W systemie Usui Reiki uzdrawiająca energia jest przekazywana przez nałożenie rąk i podobne działania własnemu ciału albo innemu organizmowi w stanie naturalnej koncentracji. Im większe skupienie, odprężenie i wyciszenie, tym potężniejszym staje się przepływ strumienia Ki.

Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania, wzmacnia ciało i ducha, likwiduje blokady, oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń doprowadzając cały organizm do pełnej harmonii psychofizycznej i duchowej. Reiki doprowadza do równowagi ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: cielesnej, emocjonalnej i duchowej.

Udzielający Ki (żywotności) jest przekaźnikiem (transmiterem) wszechobecnej energii duchowej, która przenika wszystko i jest wszechobecna, a to oznacza, że nie zostaje mu odebrane nic z jego osobistej siły życiowej. Wręcz przeciwnie niż w przypadku bioterapeutów samouków, udzielający Reiki jest równocześnie ze swoim działaniem wzmacniany, ożywiany i na wszelkie sposoby wzbogacany w energię życiową tak, że jego circulum vitae stale rośnie.

Reiki jako bodaj jedyny zupełny i doskonały system bioenergoterapii występujący w Polsce, wzbogaca i wspiera wszelkie praktyki medyczne i uzdrowicielskie, szczególnie takie jak akupresura (Shiatsu, Kiatsu i podobne), masaże (Do-in, polarity), terapia oddechowa, psychoterapia. W istocie swej, potężna bioterapia jaką jest Reiki stanowi rodzaj subtelnego biomasażu o działaniu głęboko metamorficznym (przemieniającym).

Praktycy tradycyjnej chińskiej czy japońskiej medycyny, tai chi, chi-kung, czy aikido mogą użytkować Reiki jako duchową (energetyczną) drogę uzdrawiania i medycynę przyszłości, chociaż samo Reiki pochodzi raczej z naszej dalekiej przeszłości, z indoeuropejskiej medycyny ayurvedy w jej chińskiej, buddyjskiej wersji. Stąd też systemy takie jak Reiki są nam, prawdziwie bliskie, naturalne i potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *